Login

Signup

HAKKIMIZDA

Derneğimiz 1988 yılında otizmden etkilenmiş bireylerin aileleri tarafından Ankara’da kurulmuştur. 1992 yılında Derneğimiz bünyesinde kurulan İLGİ Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi örnek bir eğitim kurumu olarak özel eğitim hizmetini sürdürmektedir. Derneğimize bağlı eğitim kurumunda sayısı her geçen gün artan 150 özel gereksinimli öğrenciye birebir ve grup eğitim hizmeti verilmektedir. Derneğimiz tarafından tüm Türkiye çapında eğitimci ve ailelere yönelik bilgilendirme ve eğitim faaliyetleri yürütülmektedir.

İlgi Otizm Derneği, 1996 yılında Bakanlar Kurulu Kararı ile “Kamu Yararına Dernek” statüsü kazanmıştır. Şirket ve Kurumsal yapılar üzerinden yapılacak bağışlarda, vergi muafiyeti kapsamında ‘’Gelir Vergisi Muafiyeti Hakkı’’ kazandırmaktadır.

İlgi Otizm Derneği, Otizm Dernekleri Federasyonu (ODFED) ve Türkiye Cumhuriyet’inde faaliyet gösteren 90’dan fazla otizm derneğinin doğal üye sayıldığı, Türkiye Otizm Meclisi (TOM) yürütme kurulu üyesidir.

İlgi Otizm Derneği kurulduğu günden itibaren binlerce çocuğa nitelikli eğitim hizmeti vermiştir.

Yüzlerce çocuğun özel eğitim gereksinimini en aza indirerek yaşıtları gibi bağımsız bir birey olarak yaşamını sürdürmesini sağlamıştır.

Binlerce ebeveyne aile eğitimi vermiştir. Yüzlerde destek hizmet personeli “Gölge öğretmen, gölge abi, abla” yetiştirilmiştir.

Üniversitelerde, Sivil Toplum Kuruluşlarında, Kamu Kurumlarında, Okullarda, Gençlik Topluluklarında seminerler vermiş ve farkındalık faaliyetleri düzenlemiştir.

Yürüttüğü Projelerle Otizmli bireylerin toplumda bağımsız işlevde bulunmasına katkı sağlamıştır.