Login

Signup

1954 yılında Alanya’da doğmuştur. Lise mezunudur. 1988 yılında ilgi Otistik Çocukları Koruma Derneği adıyla kurulan İlgi Otizm Derneğinin Kurucu Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmektedir. 1992 yılında Dernek bünyesinde kurulmuş bulunan Özel İlgi Otizm Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kurucu temsilcisi görevini sürdürmektedir. Eşinin yurtdışı görevi nedeniyle 1991-1993 ve 1994 yıllarında her iki görevine 3 yıl ara vermiştir.

1993 yılından itibaren toplumun, otizmli çocuğu olan ailelerin ve alanda çalışan eğitim personelinin yeterliliklerini artırmak üzere pek çok eğitim programı düzenlemiştir.

Otizm Platformu, Otizm Dernekleri Federasyonu, Türkiye Otizm Meclisi’nde Dernek Temsilcisi olarak görev yapmaktadır.

Türkiye’de otizmin bilinirliği, otizmli bireylerin başta eğitim olmak üzere yaşamlarının tüm gereksinimlerini düzenleyen Otizm Eylem Planı’nın hazırlanmasında otizm alanında çalışan sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları ve üniversiteler ile birlikte çalışmıştır.

Evlidir. 1977 yılında doğmuş otizmli bir oğlu ve 1978-1993 yılları arasında ailesinin yaşamına değer katmış bir kızı bulunmaktadır.

 

 

 

İlgi Otizm Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri

Nejla ARSLANKURT                Yönetim Kurulu Başkanı

Çidem ERGÜVENÇ                 Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Samiha Ayla Ahsen TÜRKELİ  Sayman

Şerife ACAR                            Üye

Tülin AKYILDIZ                                   Üye

Özden ÇELİK                           Üye

Habibe TUNCA                       Üye

Dernek Yönetimi